Πραγματοποίηση διδακτικών επισκέψεων

ekdromi

Σήμερα, Παρασκευή 31 Μαρτίου 2017, οι τάξεις του Γυμνασίου πραγματοποίησαν τις εξής διδακτικές επισκέψεις:

Α? ΤΑΞΗ

Σήμερα η Α? Τάξη πραγματοποίησε διδακτική επίσκεψη στο ΚΠΕ Παναιτωλίου στη θέση Αμπάρια Παναιτωλίου στα πλαίσια του μαθήματος της Βιολογίας. Οι μαθητές και οι μαθήτριες είχαν την ευκαιρία να έρθουν σε επαφή με το Βιο-φυσικό περιβάλλον. Έπειτα, ακολούθησε ελέυθερος χρόνος στο κέντρο «Το Αρχοντικό της λίμνης» στο Καινούριο.

Β? ΤΑΞΗ

Σήμερα η Β? Τάξη πραγματοποίησε διδακτική επίσκεψη στον Τομέα Διαχείρισης Λιμνοθάλασσας στο Αιτωλικό Μεσολογγίου στα πλαίσια του μαθήματος της Γεωγραφίας. Έπειτα, οι μαθητές και οι μαθήτριες είχαν ελεύθερο χρόνο στο Μεσολόγγι.

Γ? ΤΑΞΗ

Σήμερα η Γ? Τάξη πραγματοποίησαν διδακτική επίσκεψη στον Ι.Ν. Αγίας Τριάδας Παναιτωλίου στα πλαίσια του μαθήματος των Θρησκευτικών. Εκεί οι μαθητές και οι μαθήτριες ξεναγήθηκαν στον ναό από τον εφημέριό του π. Αλέξιο. Έπειτα, ακολούθησε ελέυθερος χρόνος στο κέντρο «Το Αρχοντικό της λίμνης» στο Καινούριο.